top of page

DAVET

değerlİ SPOR BİLİMCİLER

Spor Bilimleri Derneğinin düzenlediği 21. Uluslararası Spor Bilimleri Kongresi için sizleri 11-14 Kasım 2023 tarihleri arasında Antalya’ya davet etmekten mutluluk duyuyoruz..

Spor bilimlerinin artık klasikleşmiş kongresinin ayrıcalıklı konumunu korumak ve saygınlığını daha da artırmak için tüm öğrencilerimizi ve akademisyenlerimizi en nitelikli çalışmalarını bu büyük bilgi şöleninde paylaşmaya ve tartışmaya çağırıyoruz.

 

Kongre ya da benzer bilimsel ortamların, bildiri sunma, tartışmaya açma ve geliştirici geribildirimler alma fırsatları yanında, bilimsel, sosyal ve kültürel etkileşim merkezleri oldukları da bilinmektedir. Bu anlamda yüksek bir faydanın sağlanabilmesi, bilimsel düzeyin azami ölçüde yükseltilebilmesi amacıyla, spor bilimlerinin tüm alanlarında, uzmanlıkları genel kabul gören yerli ve yabancı spor-bilim insanlarını sizlerle buluşturmayı bir görev biliyoruz. Bu bağlamda, geçtiğimiz yıl kuruluşumuzun 30. Yıldönümüne tesadüf eden 20. Kongremizde sizleri küresel ölçekte anlam ifade eden Andrew Jones, Maria Kavussanu, Holger Preuss, Stacey Pope, Ann MacPhail, Henning Wackerhage, Lars Borghouts, Jim Parry, Mark Burnley, Magni Mohr ve Konstantinos Georgiadis gibi bilim insanlarıyla aynı çatı altında bir araya getirebilmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yıl da, bir yandan dinlemekten ve iletişim kurmaktan keyif alacağınız yeni isimleri belirlemeye, diğer yandan da yeniden davet edilmeleri konusunda çok sayıda talepte bulunulan bazılarının yine aramızda bulunabilmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Amacımız, Türkiye’de spor bilimlerinde mükemmelliği teşvik etmek ve kalite düzeyini sürdürülebilir kılmaktır.

 

Kongrede, çok disiplinli spor bilimlerinin "Hareket ve Antrenman Bilimleri", "Beden Eğitimi ve Spor Öğretimi", "Spor Sağlık Bilimleri", "Sporda Psiko-Sosyal Alanlar", "Spor Yönetim Bilimleri" ve "Rekreasyon" temel alanları, eğitim, sağlık, fen ve sosyal bilimler verileri çerçevesinde, düzenlenecek sempozyumlar, paneller, çalıştaylar gibi bilimsel ortamlarda tartışılacaktır.

 

Özgün akademik çalışmalarınızla zenginleştireceğiniz 21. Kongremizde, 11-14 Kasım 2023’de ANTALYA'da buluşmak dileğiyle...

Saygılarımla,

Prof. Dr. İbrahim YILDIRAN

Kongre Başkanı

ÖnerİLERİNİZİ PAYLAŞIN

Sizin önerilerinize önem veriyoruz.

Teşekkür ederiz!

bottom of page